MODERN ZAMANLAR DERVİŞİ – Askıda Terapi Var

Günümüz postmodern insanı artık terapistlerin dışında farklı arayışlara düşmüş, çeşitli doğu felsefelerinden medet ummaktadır. Üstelik pozitif bilimlerin yanı sıra bizim kendi kültürümüze ait olan Mevlana, Mevlevilik ve sufizim hemen yanı başımızda dururken!

Bu roman, insanı sevme, ona yardım etme merkezli Mevlana öğretileri ile “askıda ekmek” fikrinden doğan ve onu “askıda terapi “ fikriyle bağdaştıran, modern zamanlar dervişi olarak tanınan Kerem’in, mistik-psikolojik terapilerini, “askıda terapi var uygulamasıyla” ihtiyacı olan herkese sunması üzerine kurgulanmıştır.

Eserin sayfalarında; çalışan kadının çoğu zaman ses çıkartamadığı mobing olaylarına dokunacak, şiddetin ve psikolojik sorunların, sevgi yoksunluğunun insan hayatındaki tahribatına tanık olacak, kişisel menfaatlerin gücüyle gün geçtikçe sevgiden, dostluk ve barıştan uzaklaşan, bencilleşen insanların hayatlarına eşlik edeceksiniz. Birbirinden farklı üç hikâyeyi farklı yazarların kaleminden okuyormuş hissine kapılacak, olayların içinde farklı duyguların esiri olacaksınız.

Allah aşkı, insanlara yardım etme isteği dışında, çok sevdiği ailesi ve bir de motosikleti olan Kerem’in, deri eldivenleri, deri montu, siyah kaskı ile arkadaşlarının dediği gibi tam bir “Modern Zamanlar Dervişi” görüntüsüne büründüğü bir yolculukta; onun ve ona terapiye gelenlerin birbirinden çok farklı hikâyelerini onunla birlikte yaşayacaksınız.

MODERN ZAMANLAR DERVİŞİ, maddi ve manevi dünyalar arasında mekik dokuyacağınız, değişik olaylara ve hayat hikâyelerine tanıklık edeceğiniz; biraz psikolojik, biraz mistik, biraz duygusal, biraz da polisiye olaylar arasında keyifle sürükleneceğiniz heyecan dolu bir roman.

Yayın Tarihi:10.04.2020
ISBN:9786257084864
Dil:TÜRKÇE
Sayfa Sayısı:332
Cilt Tipi:Karton Kapak
Kağıt Cinsi:Kitap Kağıdı
Boyut:13 x 19.5 cm

Yazar : Hümeyra Kaya

Editör : Tevfik Fikret Taşkın

Kapak Tasarım & Mizanpaj: Cem Kaya

Yayıncı : KDY (Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık)